Vykroč ako legenda

9,90 € 9 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Desať známych mien, silných príbehov a rozhovorov. Čo prezradili športové legendy Moravcová, Hrbatý, Moravčík a ďalší? Aké mali začiatky a ako to chodí v zákulisí športového biznisu? V knihe Vykroč ako legenda sa dočítate aj o tom, ako išlo Zdenovi Cígerovi v NHL neraz o život, kde sa Veronika Velez Zuzulová dozvedela, že Mikaela Shiffrinová dodnes sleduje jej videá a hokejový tréner Ján Filc si v knihe zaspomína na pamätný olympijský turnaj vo Vancouveri.

Detailné informácie

Podrobný popis

Anotácia:

Desať mien, desať silných príbehov, desať zaujímavých rozhovorov. Hrdinami knihy Vykroč ako legenda, sú slovenské športové osobnosti - Zdeno Cíger, Ján Filc, Stanislav Griga, Natália Hejková, Dominik Hrbatý, Martina Moravcová, Ľubomír Moravčík, Veronika Velez Zuzulová, Erik Vlček a Ján Zachara.

Každého z nich viac než hodinu spovedala dvojica športových nadšencov Jaroslav Jeleník a Michal Kolek v podcaste Vykroč, ktorý vychádza na portáli sportnet.sk.

Bývalý hokejista a neskôr tréner Zdeno Cíger hovorí o tom, ako mu v NHL neraz šlo o život, aj o tom, prečo založil v Bratislave hokejovú akadémiu. Hokejový tréner Ján Filc si spomína na pamätný olympijský turnaj vo Vancouveri, futbalový tréner a bývalý skvelý zakončovateľ Stanislav Griga prezradí, prečo nenechá vnuka vyhrať ani v kartách a basketbalová trénerka Natália Hejková hovorí aj o najťažšom období úspešnej kariéry.

Dominik Hrbatý vysvetlí, ako sa na kurte využívajú psychologické zbrane a niekdajší futbalový virtuóz Ľubomír Moravčík debatuje o tom, prečo bol milovaný aj nenávidený.

Ján Zachara je najstarší žijúci slovenský olympijský víťaz a jeho rozprávanie je pútavou kronikou 20. storočia. S Erikom Vlčekom sa zasa ocitnete na hladine, s Martinou Moravcou na chvíľu aj pod ňou.

Veronika Velez Zuzulová zavedie čitateľa do zákulisia pretekov najlepších lyžiarok sveta. Prezradí tiež, kde sa dozvedela, že Mikaela Shiffrinová dodnes sleduje jej videá.

 

Oficiálny dátum vydania: 8.2.2022

Vydavateľ           Petit Press, a.s.

ISBN      978-80-559-0769-7

Autor: Jaroslav Jeleník, Michal Kolek

Názov: Vykroč ako legenda

Väzba   V2k

Počet strán: 176

Žáner: náučná literatúra

Rozmery titulu: 195 mm výška, 130 mm šírka, 9 mm hrúbka

MOC s DPH: 9.90 €

Hmotnosť cca 190 g