Tréning pamäti (nielen) pre seniorov 1

2,50 € 2,08 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Tento pracovný zošit je určený všetkým, ktorí si chcú zlepšiť alebo zachovať duševnú kondíciu. Je známe, že pravidelný pohyb a cvičenie sú pre ľudské zdravie mimoriadne dôležité. Nezabúdajme však na to, že aj náš mozog potrebuje pravidelný tréning! 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Špeciálne zamerané úlohy podporia udržanie a rozvoj kognitívnych funkcií ako pamäť, logické myslenie, koncentrácia pozornosti, porozumenie reči, aktívna slovná zásoba či vyjadrovanie sa. 

Mozgový jogging v neskoršom veku je výborný spôsob, ako udržať svoj mozog  činorodý, bystrý a rýchly pri riešení  problémov, plánovaní, organizovaní či vyhodnocovaní rôznych životných situácií. Prispieva k tomu, aby ste boli aktívni a samostatní aj vo vyššom veku. 

Pestrá zmes pracovných úloh, zábavných rébusov, obrázkových hádaniek, matematických úloh a hlavolamov nielen vzpružia vašu myseľ, ale prispievajú aj k dobrej nálade a zmysluplnému využitiu voľného času.

O autorkách Tréningu pamäti (nielen) pre seniorov:

Tréning pamäti (nielen) pre seniorov autorsky pripravila psychologička Jana Pavlíková.

Ako psychológ sa venuje témam duševného zdravia, osobnostným a vzťahovým problémom, otázkam profesijnej orientácie, poskytuje individuálnu a skupinovú psychologickú starostlivosť. Je autorkou básničiek a hádaniek v Čítanke pre 1. ročník ZŠ, autorkou veršovaných kníh pre deti, autorkou a ilustrátorkou logopedických básničiek poviedok a hier v logopedickom pracovnom zošite Hry s rečou. Je spoluautorkou edukačných pracovných zošitov zo série Hravá škôlka vytvorenej v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie, spoluautorkou tematicky zameraných pracovných zošitov pre deti predškolského veku a žiakov prvého stupňa zameraných na rozvoj kognitívnych funkcií a čítanie s porozumením. Autorsky sa podieľa na tvorbe detských časopisov.

Venuje sa štúdiu digitálneho marketingu na Univerzite Komenského v Bratislave. Má viacročné skúsenosti s grafickou tvorbou a ilustrovaním edukačných pracovných zošitov určených pre deti predprimárneho vzdelávania, žiakov prvého a druhého stupňa ZŠ zameraných na rozvoj kognitívnych funkcií a čítanie s porozumením.

V zahraničí sa dlhodobo venovala seniorom po cievnych príhodách a seniorom v rôznych štádiách Alzheimerovej choroby. Pracovala na udržiavaní a zlepšovaní ich kognitívnych funkcií pomocou každodenných tréningových cvičení.

 

Názov:        Tréning pamäti (nielen) pre seniorov

Rozsah:        36 strán

Väzba:                V1 - šitá

Rozmer:             265 x 185

Hmotnosť:         49 g

ISBN:                    978-80-559-0950-9

EAN:                     9788055909509

Jazyk:                   slovenský

Vydanie:              november 2023

Vydavateľstvo:  Petitpress, a. s.

Predajná cena:  2,50 eur