Theodore Dreiser - Americká tragédia

Akcia
7,90 € –25 %
theodore dreiser americka tragedia
7,90 € –25 % 5,92 € 5,38 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Americka tragédia je šiestou knihou z edície Knižná klasika denníka SME. Kniha je inšpirovaná skutočnou udalosťou. Zaujímavosťou je, že iniciálky hlavnej postavy sa zhodujú so začiatkom mena a priezviska muža obvineného v New Yorku z rovnakého skutku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Americký spisovateľ vytvára príbeh o Clydovi Griffitsovi, mladíkovi snívajúcom svoj americký sen o bohatstve, luxuse a úspechu. Začne si ho plniť v Kansas City, kde pracuje v hoteli, odtiaľ však musí po tragickej autonehode utiecť. V textilnej fabrike, zamestnaný strýkom, sa do neho zaľúbi Roberta. Ani vzťah však Clydea neprivedie k prijatiu zodpovednosti – trvá na potrate po zistení Robertinho tehotenstva.

Dôvodom odmietnutia ženy aj dieťaťa je iná žena, ktorú vníma ako záruku lepšej budúcnosti. Sen o veľkom majetku a pohodlí ho zaslepuje natoľko, že sa uchyľuje k plánu Robertu zabiť. Počas člnkovania na jazere Clyde ukončí ich vzťah a po krátkom zápase žena vypadne z člna a utopí sa. Muž je uväznený a postavený pred súd. Aký rozsudok na jeho konci padol vám prezradí až kniha inšpirovaná skutočným príbehom.

Špecifikácia
Počet strán: 744
Väzba: tvrdá
Rozmer: 125 x 200 mm
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2016