Ľudia Ukrajiny (Každý má svoj vojnový príbeh)

9,90 € 9 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Informácia v skratke:

Kniha reportáží a fotografií opisuje dramatické príbehy a odhodlanie ľudí Ukrajiny, ktorým do života zasiahla vojna.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kniha reportáží Ľudia Ukrajiny rozpráva príbehy neobyčajných ľudí a komunít, ktorým do života zasiahla najväčšia agresia v Európe od druhej svetovej vojny. Sú to príbehy obrovského odhodlania ľudí Ukrajiny nie iba prežiť, ale vytrvať a žiť. Hoci sú neraz v tme a okolo nich hučia sirény, streľba a bomby.

Reportáže publicistu Branislava Ondrášika dopĺňajú desiatky snímok od oceňovaného fotografa Michala Burzu, ktorý za titulnú fotografiu knihy získal Slovak Press Photo.

Obaja prinášajú príbehy z takmer dvadsiatich ukrajinských miest a obcí, ktoré zachytili počas roka 2022. Hovoria o poštároch, železničiaroch, študentoch, hekeroch, ktorí čelia ruskej agresii v kybernetickom priestore, o LGBTI+ ľuďoch, ktorí sú súčasťou ukrajinskej armády, o komikoch, humanitárnych pracovníkoch či o ľuďoch starajúcich sa o domáce zvieratá, ktorých majitelia zomreli alebo museli utiecť.

Je to kniha o malých i veľkých hrdinstvách ľudí, ktorí nedržia v rukách samopaly, ale bojujú s rovnakou odvahou ako vojaci na fronte. Aj oni riskujú svoje životy. Spoznajte ich tváre a dramatické príbehy v knihe Ľudia Ukrajiny.

 

 

  • Vydavateľ Petit Press, a. s.
  • ISBN 978-80-559-0839-7
  • Autori: Branislav Ondrášik (text), Michal Burza (fotografie)
  • Názov: Ľudia Ukrajiny (Každý má svoj vojnový príbeh)
  • Väzba: brožovaná
  • Počet strán: 208
  • Žáner: reportáže, fotografie, spoločnosť, aktuálne udalosti

Rozmery: 130 mm šírka x 195 mm výška (hmotnosť cca 225 g)

MOC s DPH: 9,90 €

Jazyk: slovenčina