Ladislav Nádaši Jégé - Adam Šangala

Akcia
7,90 € –75 %
ladislav nadasi jege adam sangala1
7,90 € –75 % 1,97 € 1,79 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Adam Šangala je tretou knihou z edície Knižná klasika denníka SME. Dvojnásobná poprava – na začiatku aj na konci. Hrdina je neustále na úteku, pretože sa zastal slabšieho, podozrievaný z toho, že sa potuluje ako fantóm, prenasledovaný tými, ktorí majú v rukách moc.

Detailné informácie

Podrobný popis

Adam Šangala je slovenský román napisaný v roku 1923. Hrdinom je Adam Šangala a miestom, kde sa dej odohráva Uhorsko – v ňom slovenské prostredie Oravy, Žiliny, hradu Beckov a Trnavy. Pridanou hodnotou k priam dobrodružným zápletkám a dramatickým zvratom je zobrazenie historického pozadia prvej polovice 17. storočia – náboženského napätia odrážajúceho sa v reformácii a protireformácii aj boja predstaviteľov svetskej moci. Postupom na spoločenskom rebríčku je pre Adama posun od poddaného, ktorého otec je popravený za pytliactvo, cez vojaka až k mešťanovi.

Kniha určite stojí za prečítanie – hrdinovia sa predsa až tak nezmenili – tento možno žije v Uhorsku tristo rokov dozadu, ale je podobne obyčajný a zažíva krivdy ako supermuži dneška – či už majú na tričku veľké S alebo pavučinu.

Špecifikácia
Počet strán: 264
Väzba: tvrdá
Rozmer: 125 x 200 mm
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015