Kate McMullan - Akadémia Drakobijcov - Wiglaf sa žení

3,99 € 3,63 € bez DPH
Skladom (> 5 ks)

4 knihy z 20-dielnej stredovekej fantasy série pre deti.

Séria knižiek pre deti plná mágie, drakov a dobrodružstiev!Hoci sa autorka knihy Kate McMullanová sa pri písaní svojej stredovekej fantasy ságy inšpirovala vybraným humorom Monty Pythonov, séria je určená pre deti od siedmych rokov, ale s radosťou po nej siahnu aj staršie deti a dospelí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Svojrázny humor je založený najmä na paradoxe, že detský hrdina Wiglaf sa chce stať drakobijcom, ale pritom neznáša pohľad na krv. Wiglaf je z rodu dôvtipných sympaťákov, s ktorými sa môžu identifikovať chlapci aj dievčatá mladšieho aj staršieho školského veku.

V príbehu, ktorý je situovaný do stredovekých anglických reálií, hrá ďalej významnú rolu aj prostredie akadémie s jej svojráznymi postavami – potrhlými profesormi vroli vyučujúcich a plejádou nešikovných žiakov, medzi ktorými nechýba ani ženský element.

Kate McMullanová publikovala Nového žiaka v roku 1997, teda v rovnakom roku, kedy vyšiel aj prvy diel Harryho Pottera z pera Joanne K. Rowlingové. Prekladu série sa ujala rovnaká prekladateľka, pani Oľga Kralovičová. V každej knihe nájdete jednu dvojjazyčnú slovensko-anglickú kapitolu so zrkadlovým textom pre precvičenie svojich jazykových zručností.

Bohatá princezná Grglena si hľadá manžela – muža, ktorý má červené vlasy, zabil najmenej dva draky a ktorého meno sa začína na jej obľúbené písmeno v abecede W. Mohol by byť tým mužom, ehm, chlapcom, jej snov Wiglaf?

Špecifikácia
Počet strán: 109
Väzba: flexi
Rozmer: 130 x 194mm
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2011

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie