Kate McMullan - Akadémia Drakobijcov - Wiglaf sa žení

3,99 € 3,63 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

4 knihy z 20-dielnej stredovekej fantasy série pre deti.

Séria knižiek pre deti plná mágie, drakov a dobrodružstiev!Hoci sa autorka knihy Kate McMullanová sa pri písaní svojej stredovekej fantasy ságy inšpirovala vybraným humorom Monty Pythonov, séria je určená pre deti od siedmych rokov, ale s radosťou po nej siahnu aj staršie deti a dospelí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Svojrázny humor je založený najmä na paradoxe, že detský hrdina Wiglaf sa chce stať drakobijcom, ale pritom neznáša pohľad na krv. Wiglaf je z rodu dôvtipných sympaťákov, s ktorými sa môžu identifikovať chlapci aj dievčatá mladšieho aj staršieho školského veku.

V príbehu, ktorý je situovaný do stredovekých anglických reálií, hrá ďalej významnú rolu aj prostredie akadémie s jej svojráznymi postavami – potrhlými profesormi vroli vyučujúcich a plejádou nešikovných žiakov, medzi ktorými nechýba ani ženský element.

Kate McMullanová publikovala Nového žiaka v roku 1997, teda v rovnakom roku, kedy vyšiel aj prvy diel Harryho Pottera z pera Joanne K. Rowlingové. Prekladu série sa ujala rovnaká prekladateľka, pani Oľga Kralovičová. V každej knihe nájdete jednu dvojjazyčnú slovensko-anglickú kapitolu so zrkadlovým textom pre precvičenie svojich jazykových zručností.

Bohatá princezná Grglena si hľadá manžela – muža, ktorý má červené vlasy, zabil najmenej dva draky a ktorého meno sa začína na jej obľúbené písmeno v abecede W. Mohol by byť tým mužom, ehm, chlapcom, jej snov Wiglaf?

Špecifikácia
Počet strán: 109
Väzba: flexi
Rozmer: 130 x 194mm
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2011