Kate McMullan - Akadémia Drakobijcov - Školský výlet do jaskyne záhuby

3,99 € 3,63 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Séria knižiek pre deti plná mágie, drakov a dobrodružstiev!Hoci sa autorka knihy Kate McMullanová sa pri písaní svojej stredovekej fantasy ságy inšpirovala vybraným humorom Monty Pythonov, séria je určená pre deti od siedmych rokov, ale s radosťou po nej siahnu aj staršie deti a dospelí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Svojrázny humor je založený najmä na paradoxe, že detský hrdina Wiglaf sa chce stať drakobijcom, ale pritom neznáša pohľad na krv. Wiglaf je z rodu dôvtipných sympaťákov, s ktorými sa môžu identifikovať chlapci aj dievčatá mladšieho aj staršieho školského veku.

V príbehu, ktorý je situovaný do stredovekých anglických reálií, hrá ďalej významnú rolu aj prostredie akadémie s jej svojráznymi postavami – potrhlými profesormi vroli vyučujúcich a plejádou nešikovných žiakov, medzi ktorými nechýba ani ženský element.

Kate McMullanová publikovala Nového žiaka v roku 1997, teda v rovnakom roku, kedy vyšiel aj prvy diel Harryho Pottera z pera Joanne K. Rowlingové. Prekladu série sa ujala rovnaká prekladateľka, pani Oľga Kralovičová. V každej knihe nájdete jednu dvojjazyčnú slovensko-anglickú kapitolu so zrkadlovým textom pre precvičenie svojich jazykových zručností.

Tmavý les nevyzerá ako najvhodnejšie miesto pre školský výlet. Lenže tam dračica Soptica skryla svoj zlatý poklad, a tak Wiglaf a ostatní žiaci z AD tam musia ísť, aj keby to znamenalo vstúpiť do Jaskyne záhuby plnej pascí!

Špecifikácia
Počet strán: 109
Väzba: flexi
Rozmer: 130 x 194 mm
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2011

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie