Karel Čapek - Válka s Mloky

Akcia
7,90 € –75 %
karel capek valka s mloky
7,90 € –75 % 1,97 € 1,79 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Válka s Mloky je druhou knihou z edície Knižná klasika denníka SME. V Tichom oceáne objavia čudné tvory podobné mlokom. Kapitán lode s nimi začne vymieňať nože za perly. Mloky sa začnú premnožovať a nástrojmi, ktoré im ľudia dodávajú, sa stávajú zručnejšími a vzdelanejšími. Ich počet a schopnosti narastú, začnú sa búriť a odstraňovať pevninu, ktorá je pre život obojživelníkov nežiaduca.

Detailné informácie

Podrobný popis

Podľa slov autora to mala byť pôvodne lekárska idyla. Počas písania o lekárovi dobrákovi sa však spisovateľ začal sám seba pýtať: Nebolo by možné, aby rovnaká evolučná sila, ktorá k životu uschopnila človeka, rovnako zapôsobila aj na iný živočíšny druh? Robila by vládnuca skupina rovnaké chyby ako ľudstvo? Viedla by vojny? Prechádzala by rovnakými dejinnými katastrofami?

Ako odpoveď na tieto otázky začal vznikať jeden z najznámejších českých utopistických románov. Autor sám sa bránil pomenovaniu utópia, je presvedčený, že napísal knihu o dnešku – v správaní mlokov chcel zobraziť ľudskú túžbu vlastniť, ovládať a dobíjať.

Špecifikácia
Počet strán: 272
Väzba: tvrdá
Rozmer: 125 x 200mm
Jazyk: český
Rok vydania: 2015