Julian Rubinstein - Lupič džentlmen

13 € 11,82 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Skutočný príbeh najväčšieho maďarského lupiča. V 90. rokoch žilo celé Maďarsko pátraním po drzom a úspešnom zločincovi, ktorého médiá nazvali Lupičom džentlmenom alebo Lupičom Whisky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Maďari, znechutení z neschopných alebo skorumpovaných politikov ho milovali, bol pre nich symbolom boja proti divokému kapitalizmu tých rokov. Banky prepadával za bieleho dňa, pričom pokladníčkam rozdával kvety a pred každou akciou sa posilnil pár pohárikmi whisky. Kým sa ho podarilo chytiť, vykradol 29 bánk a pôšt a odniesol si forinty v prepočte za vyše 840 000 dolárov. Keď polícia zverejnila jeho totožnosť, všetci zostali v šoku: lupič Attila Ambrus bol brankárom prvoligového budapeštianskeho hokejového mančaftu!

Attilov príbeh sa číta ako brilantný kriminálny román plný zvratov, lúpeží, naháňačiek s policajtmi a útekov. Rozdiel je však v tom, že všetko je v ňom pravda. Americký autor Julian Rubinstein strávil tri roky zberom svedectiev, rozhovormi s účastníkmi a samotným Attilom Ambrusom a vytvoril strhujúci príbeh plný humoru, ale aj trpkej pravdy o divokých 90. rokoch. My sme ho pre Vás preložili.

Špecifikácia
Počet strán: 319
Väzba: tvrdá
Rozmer: 150 x 220mm
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015