Franz Kafka: Proces

Akcia
7,90 € 7,18 € bez DPH
Skladom (> 5 ks)

Proces je siedmou knihou z edície Knižná klasika denníka SME. Román Proces, bol aj napriek nedokončenosti zaradený medzi sto najdôležitejších titulov 20. storočia. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Narodený v Čechách nemeckým rodičom, Žid a predsa o Bohu pochybujúci. Rozporuplnosťou sa stal emblémom úzkosti, dezorientovanosti a odcudzenia. Dôležitým človekom v spisovateľovom živote je Max Brod, ktorého počas štúdia práva spoznáva medzi pražskými spisovateľmi. Po Kafkovej smrti sa stane záchrancom jeho pozostalosti, zabezpečuje aj vydanie románu Proces.

Dejová línia prózy udržiava čitateľa v neustálom napätí a neistote. Veď akoby ste sa cítili, keby vás, tak ako protagonistu Jozefa K., v jedno ráno zobudili neznámi muži a odviedli vás nasledujúci deň na výsluch? Mohli by ste si myslieť, že ide o prekvapenie, keďže ste len včera oslávili tridsiate narodeniny. V prípade Jozefa K. však nejde o nijaký žart, stáva sa súčasťou súdneho procesu, v ktorom figuruje ako obvinený. Nevieme, ako znie žaloba voči nemu, súdu sa nezúčastňuje a o jeho priebehu sa dozvedá len od iných postáv. Absurdita a nezmyselnosť procesu vyvrcholí po roku v závere prózy, kde dôjde k potrestaniu postavy.

Špecifikácia
Počet strán: 264
Väzba: tvrdá
Rozmer: 125 x 200 mm
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2016