Dnes trochu zomrieme (Emil Zátopek: Vzostup a pád legendy)

Novinka Tip
14,90 € 13,55 € bez DPH
24.08.2022 (>5 ks)

Informácia v skratke:

Kniha Dnes trochu zomrieme je strhujúcim príbehom legendárneho bežca Emila Zátopka. Opisuje jeho vzostupy i pády – športové aj osobné. Vychádza z množstva rozhovorov, svedectiev a rozsiahleho skúmania dobových prameňov vrátane archívov ŠtB. Kniha vyvracia mnohé mýty, ktoré o Zátopkovi kolujú desaťročia. Vo Veľkej Británii bola nominovaná na cenu pre najlepšiu biografiu a najlepšiu športovú knihu roka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Anotácia:

Bežec, ktorého obdivoval celý svet, ale aj prominentná tvár komunistického režimu. Emil Zátopek zažil slávu, ale aj zlyhania a vyhnanstvo v maringotke s partiou vŕtačov studní, s ktorou kočoval po odľahlých kútoch krajiny a často popíjal. Jeho život zahaľuje množstvo legiend, poloprávd a príbehov, ktoré sa donekonečna opakujú a prikrášľujú. Mnohé z jeho najslávnejších historiek sú však vymyslené. Známy aj neznámy zároveň.

Kto teda naozaj bol Emil Zátopek?

Oceňovaný britský novinár a spisovateľ Richard Askwith hovoril s jeho priateľmi, známymi, súpermi i manželkou Danou Zátopkovou, ktorá mu dala oprávnenie preskúmať aj Emilov spis v archívoch ŠtB. Askwith dôsledne sleduje fakty a vyvracia mýty, ktoré o Zátopkovi kolujú desaťročia.

Výsledkom je strhujúci príbeh športovca, nekonečného dobráka i chybujúceho človeka s jeho vzostupmi aj pádmi, ktoré sa prepletali pomedzi búrlivé udalosti 20. storočia.

Kniha bola vo Veľkej Británii nominovaná na cenu pre najlepšiu biografiu a najlepšiu športovú knihu roka.

Vydavateľ Petit Press, a.s.

ISBN 978-80-559-0815-1

Autor: Richard Askwith

Názov: Dnes trochu zomrieme (Emil Zátopek: Vzostup a pád legendy)

Väzba: V/9 (pevná väzba)

Počet strán: 352

Žáner: biografia, životopis, šport, beh

Rozmery: 165 mm šírka x 230 mm výška x 37 mm hrúbka

MOC s DPH: 14,90 €

Jazyk: slovenčina

Preklad: Igor Otčenáš

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie