Dnes trochu zomrieme (Emil Zátopek: Vzostup a pád legendy)

Akcia
16,90 € –10 %
EMIL ZATOPEK kniha OBALKA 2D
16,90 € –10 % 15,20 € 13,82 € bez DPH
Skladom (>5 ks)

Informácia v skratke:

Kniha Dnes trochu zomrieme je strhujúcim príbehom legendárneho bežca Emila Zátopka. Opisuje jeho vzostupy i pády – športové aj osobné. Vychádza z množstva rozhovorov, svedectiev a rozsiahleho skúmania dobových prameňov vrátane archívov ŠtB. Kniha vyvracia mnohé mýty, ktoré o Zátopkovi kolujú desaťročia. Vo Veľkej Británii bola nominovaná na cenu pre najlepšiu biografiu a najlepšiu športovú knihu roka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Anotácia:

Bežec, ktorého obdivoval celý svet, ale aj prominentná tvár komunistického režimu. Emil Zátopek zažil slávu, ale aj zlyhania a vyhnanstvo v maringotke s partiou vŕtačov studní, s ktorou kočoval po odľahlých kútoch krajiny a často popíjal. Jeho život zahaľuje množstvo legiend, poloprávd a príbehov, ktoré sa donekonečna opakujú a prikrášľujú. Mnohé z jeho najslávnejších historiek sú však vymyslené. Známy aj neznámy zároveň.

Kto teda naozaj bol Emil Zátopek?

Oceňovaný britský novinár a spisovateľ Richard Askwith hovoril s jeho priateľmi, známymi, súpermi i manželkou Danou Zátopkovou, ktorá mu dala oprávnenie preskúmať aj Emilov spis v archívoch ŠtB. Askwith dôsledne sleduje fakty a vyvracia mýty, ktoré o Zátopkovi kolujú desaťročia.

Výsledkom je strhujúci príbeh športovca, nekonečného dobráka i chybujúceho človeka s jeho vzostupmi aj pádmi, ktoré sa prepletali pomedzi búrlivé udalosti 20. storočia.

Kniha bola vo Veľkej Británii nominovaná na cenu pre najlepšiu biografiu a najlepšiu športovú knihu roka.

Vydavateľ Petit Press, a.s.

ISBN 978-80-559-0815-1

Autor: Richard Askwith

Názov: Dnes trochu zomrieme (Emil Zátopek: Vzostup a pád legendy)

Väzba: V/9 (pevná väzba)

Počet strán: 352

Žáner: biografia, životopis, šport, beh

Rozmery: 165 mm šírka x 230 mm výška x 37 mm hrúbka

MOC s DPH: 16,90 €

Jazyk: slovenčina

Preklad: Igor Otčenáš